יום רביעי, 10 בינואר 2018

איתור לקוחות בעלי חשבון בנק מוגבל

מהם חשבונות בנק מוגבלים?

אם אתם מנהלים עסק בבעלותכם, ודאי שמעתם לא פעם את המונח הפיננסי "חשבונות בנק מוגבלים". חשבונות מוגבלים הנם חשבונות בנק בהם נעצרה הפעילות הבנקאית – אף חיוב בחשבון זה איננו מכובד על ידי הסניף, וכל החיובים מוחזרים ומבוטלים. המשמעות של הגבלת החשבון הנה כי אותו לקוח לא יוכל לעשות שימוש בפנקס ההמחאות שברשותו (אך כן יוכל להמשיך לעשות שימוש בכרטיסי האשראי שלו). קיימים תנאים ברורים אשר הופכים חשבון בנק למוגבל, ואלו אף מוגדרים בחוק. כך למשל, לקוח אשר במהלך שנה קלנדרית אחת חזרו לו 10 המחאות צפוי לקבל הגבלה על חשבון הבנק שלו. חשוב לזכור כי זו איננה המגבלה הפיננסית היחידה שיכולה לחול על חשבון בנק – גם סירוב גט או הליכי פשיטת רגל יובילו למגבלות על החופש הכלכלי של האדם.

בעל עסק? כך תברר האם חשבונות לקוחותייך מוגבלים

בירור מידע פשוט וקל לגבי חשבונות מוגבלים

תהליך בדיקת חשבונות מוגבלים הפך בשנים האחרונות לתהליך פשוט, נוח ומהיר. אין מה לחשוש מביצוע הבדיקה, היא לא צפויה להיערך זמן רב.

רשימת החשבונות המוגבלים מפורסמת באינטרנט

בנק ישראל מפרסם בצורה מתעדכנת את רשימת חשבונות הבנק המוגבלים. כך, כל שעליכם לעשות לצורך בדיקת חשבונות מוגבלים הנו להיכנס אל אתר האינטרנט של בנקישראל ולהזין בו את פרטי החשבון בו אתם חושדים.

גם אתרי הבנקים המסחריים מציעים אפשרות בדיקה

גם אתרי האינטרנט של רוב הבנקים המסחריים הגדולים מציעים לכם אפשרות לבדוק לגבי חשבונות בנק מוגבלים. עם זאת, הם לרוב "שואבים" את המידע שברשותם ממאגר המידע של בנק ישראל, כך שעדיף פשוט להסתמך עליו.

דעו כי משך ההגבלה עשוי להשתנות

 בעת בדיקת חשבונות מוגבלים תוכלו לברר מהו משך ההגבלה אשר חל על החשבון. ההגבלה הבסיסית הנה לשנה אחת, אולם לאחר מספר הגבלות חוזרות תיתכן הארכה של משך ההגבלה.

ישנן דרגות חומרה להגבלת החשבון

כדאי להכיר את המונח "חשבון מוגבל חמור", אשר מתייחס ללקוחות אשר מנהלים יותר מחשבון בנק מוגבל אחד, או כאלה אשר סובלים מהגבלה חוזרת של החשבון שהם מנהלים (תוך פרק זמן שהוגדר בחוק).

היכרות עם תהליך הבדיקה של חשבונות מוגבלים תחסוך לכם זמן וכסף


לאור האופן הפשוט והיעיל בו ניתן לערוך את בדיקת החשבונות המוגבלים, כדאי לכל בעל עסק להתוודע אל מנוע החיפוש שמציע האתר של בנק ישראל. בירור מבעוד מועד לגבי חשבונותיהם של לקוחות בהם אתם חושדים יכול לסייע לכם למנוע את השלמת העסקה. כך לא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם מצב בו ברשותכם המחאות ללא כיסוי, סיטואציה מתסכלת בה אתם ממתינים לקבלת תשלום עבור מוצר או שירות ואינכם יודעים מתי תזכו לקבל אותו. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה